Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 23.09.2018 21:22:52

Sbor dobrovolných hasičů Ústí

Náš zpravodaj

Vítejte na stránce hasicizusti.wbs.cz v sekci Náš zpravodaj

Dění ve sboru

25.8.2018- Hasičský dětský den.

Dne 25.8 2018 se uskutečnil hasičský den pro děti, který se konal v areálu kavárny Harmonie. Akci pořádali místní hasiči. Přišlo přes 40
dětí, které se náramně bavili a aby taky ne, když pro ně byly připravené takové disciplíny jako-házení míčků do klauna, lezení rourou,
běh se sekerkou a spouštění sirény, běh v plynové masce a požární útok na plechovky, který měl velký úspěch. A nakonec oblíbená pěna pro děti,
ve které se pořádně vyřádily. Od rána sice poprchalo, ale dětem to vůbec nevadilo. Pak se trochu vyčasilo ale nakonec to dopadlo všechno dobře.
Na občerstvení pro ně byly připraveny koblížky, párky v rohlíku a pro dospělé výborné uzené žebra z udírny a kyselice.
Našimi hosty byli sbory z Jasénky, Hošťálkové, Valašské Polanky a Janové. A pak nám ještě děti z Janové ukázaly parádní požární útok.
Akce se vydařila a poděkování patří hasičům, sponzorům a všem kteří pomáhali.

Pohádkový pochod pro dospělé.

V sobotu 11.8. jsme měli naplánovaný Pohádkový( pivní) pochod pro dospělé. Trasa měla vést od mostu do Dlúhého podél tratě až k Tuhovčákom a konečná ve zbrojnici. Z důvodu nepříznivého pátečního a sobotního počasí jsme pochod zrušili. Trasa byla rozbahněná, tak se akce přesunula rovnou ke zbrojnici, kde na místní občany čekalo občerstvení( guláš, klobáse z udírny, a 6 druhů piv).

Druhý výjezd:

V neděli 5.8.2018 ve 13:53h nám operační středisko ve Zlíně vyhlásilo poplach.
Naše jednotka vyjela v počtu 1+2. Jednalo se o technickou pomoc, čerpání vody ze sklepů ve Vsetíně, Luh, Stará cesta 1684. Po přijetí na místo zásahu jsme použily nové zařízení (technický vysavač), které zakoupila obec do výjezdu. Po vysátí vody se jednotka vrátila v 15:31h. zpět na základnu.

Zasahující:  J. Janiš, L. Dvořák, P. Knebl.

Taktické cvičení v Senince 18.5.20818

V pátek 18.5.2018 nás pozval okrsek č.7 na taktické cvičení do Seninky. Sraz byl ve 20:00h pod bývalým smetištěm. Odtud naše jednotka vyjela první a měla za úkol čerpat vodu z rybníku a dodávat pro zbývající jednotky. Po příjezdu bylo použito čerpadlo PS12 a 5 kusů hadic typu B. Po roztažení vedení se na nás připojila jednotky z Leskovce. Po hodinovém hasebním procesu velitel zásahu ukončil akci a jednotky se sešly u seninské zbrojnice, kde proběhlo vyhodnocení celé akce. Nebylo žádné zranění a ani nebyly žádné škody na technice. Po občerstvení se jednotky pomaly začaly vracet domů.

Nácvik na povodně

1.5.2018 Po úklidu pálení čarodějnic byla naše jednotka požádána o nácviku a zapytlování ujeté meze ke dráze nad Cihelnou. V rámci výcviku jsme napytlovali 15 pytlů u mateřské školky, kde je umístěn násypník na písek s pískem. Po naplnění byly pytle odvezeny k místu a rozloženy.

Pálení čarodějnic.

30.4.2018 sbor hasičů pořádal pálení čarodějnic. Od brzkého rána se chystalo dřevo na postavení hranice a na táborák. Pomalu se vozily lávky na sezení, stavěla se hranice, ale kvůli velkému větru se postavily je metrová. Okolo 18 hodiny se začali hrnout davy lidí, bylo i hodně telefonátů, jestli bude ohně nebo ne. Jeden z členů pojmenoval dnešní akci ne pálení, ale škrcení čarodějnic díky větru. Čekali jsme všichni na uklidnění větru a okolo půl deváté bylo rozhodnuto, zapálíme oheň, přestává foukat. Děcka si opekli špekáčky. Pivo teklo opravdu proudem a pro dospělé byla namíchaná čarodějka( Liborova specialita). Po desáté hodině se začali postupně rozcházet lidé a my jsme začali pomaličku uklízet. Po půlnoci jsme se vrátily zpět do zbrojnice.

Výjezd k požáru 8.4.2018 do Lhoty

Dne 8.4.2018 v neděli v 18:49h se rozezněla v naší obci siréna. Hned nám došly SMS o výjezdu do Lhoty u Vsetína. Sešlo se nás u zbrojnice celkem 7. Po převlečení do zásahových obleků nás vyjelo 6. 7-má, Karča se postarala o zamčení zbrojnice. Po příjezdu do Lhoty k bývalému JZD, nás čekal těžký náročný terén. Díky zkušenému, šikovnému řidiči jsme se vyškrábaly až k místu požáru. Naše jednotka dorazily druhá na místo zásahu. Po dohodě s velitelem se naše jednotka rozdělila na dvě skupiny. Jedna prošla terén, aby zjistila další ohniska, druhá skupina prováděla hašení z vaků a džberovky. Po dohašení a po dohodě z velitelem zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu.